Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Szanowni Państwo,

Bank Żywności w Olsztynie rozpoczął realizację międzynarodowego projektu aktywizacyjnego, skierowanego do młodych osób z Warmii i Mazur, w wieku 20-29 lat, które nie uczą się, nie pracują i nie są w trakcie żadnych praktyk aktywizacyjnych. Obecnie prowadzimy rekrutację do pierwszej edycji projektu „FOLM - From Outdoors Learning to Labour Market” (tłumaczymy go: Z natury do rynku pracy).

Celem projektu jest aktywizacja uczestników za pomocą metody, która została opracowana na Uniwersytecie w Edynburgu - „Outdoor Learning”, czyli szkolenia w kontakcie z naturą. Z tej formy edukacji korzystają skutecznie od 15 lat Irlandczycy, a od niedawna metodę wdrożył również rząd hiszpańskiej Kantabrii.

Teraz szansę na polepszenie swojej życiowej sytuacji dostaną młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur.

W lutym 2019 roku rozpoczyna się rekrutacja pierwszych 30 osób do projektu. W przyszłym roku będziemy szukać kolejnych 300.

Projekt FOLM- z natury do rynku pracy wpisuje się w szeroki zakres aktywności Banku Żywności w Olsztynie. Oprócz pozyskiwania i redystrybucji żywności produkowanej w nadmiarze oraz edukacji w zakresie zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia, organizacja zajmuje się aktywizacją zawodową i społeczną od 2004 roku. Tylko w ostatnich dwóch latach ponad 600 osób zostało objętych aktywizacją zawodową i społeczną.W załączeniu przekazuję folder promujący projekt oraz artykuł, który przybliży Państwu specyfikę projektu.

Po więcej informacji zapraszam również na stronę: www.folmweb.com/pl

W załączniku plakat promujący udział w naszym projekcie FOLM  - "From Outdoors Learning to Labour Market" (tłumaczymy go: Z natury do rynku pracy)

Pierwsza grupa która rusza w teren  planowana jest na 11 marca do 17 marca 2019

Zapraszamy do kontaktu!

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Kaim, krzysztof.kaim@bankizywnosci.pl, 698345652

 

Załączniki:

Licznik odwiedzin: 150532