Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

W dniu 26.10.2019 r. odbył się prestiżowy międzynarodowy turniej IKO Polish Open Ostróda 2019. Był to jeden z największych turniejów w tym roku w Polsce, który zgromadził krajową i europejską czołówkę zawodników o czym świadczą liczby: 470 karateków, 6 państw, 50 klubów. Na macie stanęli reprezentanci: Polski, Japonii, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Niemiec. Medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata. Wśród nich nie zbrakło zawodników Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie: Michalina Leszek, Jakub Smoliński i Filip Zakrzewski.

Gościem honorowym turnieju był Dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan Shihan Katsuhito Goraj 7 Dan. Natomiast sędzią głównym turnieju był Branchief Shihan Jacek Czerniec 6 Dan sekretarz Polskiego Związku Karate. Wydarzenie to zgromadziło również ogromną liczbę polskich Branchief oraz Dojo Operatorów a także kierowników ośrodków oraz dużej ilości publiczności. Podczas rywalizacji sportowej nie zabrakło również reprezentantów Polski, którzy w tym roku będą uczestniczyć w Mistrzostwa Świata Open w Japonii. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Zawody odbywały się na czterech matach w konkurencji kata i kumite. Reprezentanci ASW Jonkowo nie zawiedli i spisali się na medal. Brąz wywalczyła Michalina Leszek, która zaprezentowałą się z bardzo dobrej strony.

W pierwszej walce Jakub Smoliński stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Jakubem Olszewskim z Supraśla. Jednak werdykt końcowy przyniósł zwycięstwo przeciwnikowi. Z kolei Filip Zakrzewski w pierwszym pojedynku zmierzył się z Szymonem Spornym z Włocławka. Filip bardzo dobrze zrealizował założenia taktyczne trenera i zakończył walkę przed czasem przez ippon, dwukrotnie zdobywając wazarii po celnych kopnięciach na głowę mawashigeri jodan. W  kolejnej walce z Filipem Tokarkiem z Poznania musiał uznać jego wyższość. Ostatecznie przegrał przez ippon po celnych kopnięcahc rywala na głowę maegeri jodan. Zabrakło bardzo niewiele by dotrzeć do strefy medalowej.

Nasza brązowa medalistka, Michalina Leszek w pierwszej walce zmierzyła się z Kariną Kuprewicz z Węgorzewa, z którą wygrała po regulaminowym czasie gry zdobywając wazari (pół punktu) po celny kopnięciu maegeri jodan. W kolejnej rundzie ichalina walczyła z Gabrysią Simińską z Ciechanowa. Walka była bardzo wyrównana, ale w wyniku odniesionej przez zawodniczkę z Jonkowa kontuzji z wygranej cieszyła się jej rywalka. Ty samym reprezentantka ASW Jonkowo stanęła na najniższym stopniu podium.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników za udział i walkę do samego końca. Pokazaliście prawdziwego ducha walki. Osu!

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie oraz Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 - sensei Marek Bębenek.

Licznik odwiedzin: 151314