Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Pod tym hasłem w listopadzie br. Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki Jonkowo oraz  Komenda Miejska Policji w Olsztynie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jonkowie realizowały tytułowy projekt.

Akcję rozpoczęto w dniu 6. listopada w Szkole Podstawowej, im. T. Kościuszki w Jonkowie apelem dla uczniów i pokazem karate kyokushin w wykonaniu karateków z ASW Jonkowo. Akcja polegała na przeprowadzeniu przez ASW Jonkowo oraz KMP w Olsztynie cyklu zajęć sportowych w połączeniu z wykładami nt. zagrożeń jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Powyższe przedsięwzięcie realizowane było w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Jonkowo (Jonkowo, Wrzesina, Nowe Kawkowo) oraz w Świątkach, w Gminie Świątki. Zasięgiem projekt objął ponad 700 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Głównym celem prowadzonej akcji było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez aktywność sportową z jednoczesną profilaktyką uświadamiającą zagrożenie jakim są  dopalacze oraz wszelkiego rodzaju używki typu alkohol i papierosy. W trakcie zajęć przekazane zostały uczniom informacje m.in. na temat skutków działania dopalaczy, zagrożeń jakie wiążą się z ich zażywaniem i sprzedażą  oraz instytucji udzielających pomocy w powyższym zakresie. Jednocześnie uświadamiano młodzieży, że życie ma się jedno i warto je szanować. Zajęcie karate w ramach lekcji w-fu prowadził sensei Marek Bębenek, instruktor i trener ASW Jonkowo. W ich trakcie uczniowie poznali elementy samoobrony, ćwiczenia na szybkość i  koordynację ruchową oraz mieli możliwość trenowania technik na specjalistycznym sprzęcie sportowym. Każdy uczeń otrzymał także ulotkę informacyjną dotycząco wyżej wymienionych zagrożeń.

Akcja pokazała, że oprócz prowadzenia profilaktyki i zwalczania uzależnień warto również zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Jeśli zatem chcesz: zrzucić zbędne kilogramy, dostać porządny zastrzyk adrenaliny, poprawić swoją kondycję i samopoczucie lub po prostu dobrze się bawić to zapraszamy na treningi w Akademii Sztuk Walki Jonkowo.

Pozdrawiam,
Marek Bębenek
Prezes i trener Akademii Sztuk Walki Jonkowo

Licznik odwiedzin: 151199