Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki Jonkowo oraz  Komenda Miejska Policji w Olsztynie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jonkowie zapraszają do udziału w realizacji projektu "Stop dopalaczom. Moim dopalaczem jest sport". Akcja polegać będzie na realizacji przez UKS ASW Jonkowo oraz KMP w Olsztynie cyklu zajęć sportowych w połączeniu z wykładami nt. zagrożeń jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Powyższe przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Jonkowo (Jonkowo, Wrzesina, Nowe Kawkowo) w listopadzie bieżącego roku. Swoim zasięgiem obejmie blisko 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez aktywność sportową z jednoczesną profilaktyką uświadamiającą zagrożenie jakim są dopalacze. W trakcie zajęć przekazane zostaną uczniom informacje m.in. nt. efektów działania dopalaczy, zagrożeń jakie wiążą się z ich zażywaniem i sprzedażą oraz instytucji udzielających pomocy w powyższym zakresie. Jednocześnie akcja ta ma pokazać młodzieży alternatywę dla dopalaczy, jaką jest sport, na przykładzie wschodniej sztuki walki - karate kyokushin. Każdy uczeń i rodzic otrzyma ulotkę z w/w informacjami. 

Inauguracja akcji "Stop dopalaczom. Naszym dopalaczem jest sport." odbędzie się w dniu 6 listopada (piątek) o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie. W jej trakcie karatecy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo wystapią z pokazem. 

Zapraszamy do śledzenia bieżących wydarzeń Klubu Sportowego Akademia Sztuk Walki Jonkowo na www.facebook.com oraz na www.aswjonkowo.pl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"STOP DOPALACZOM! MOIM DOPALACZEM JEST SPORT"

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki Jonkowo oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jonkowie i wsparciu Starostwa Powiatowego w Olsztynie zapraszają do udziału w II edycji projektu "Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport".

Akcja polegać będzie na realizacji cyklu zajęć sportowych w połączeniu z wykładami nt. zagrożeń jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Zajęcia sportowe połączone z elementami karate realizowane będą w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Jonkowo (Jonkowo, Wrzesina, Nowe Kawkowo) w drugiej połowie października bieżącego roku. Poprowadzi je sensei Marek Bębenek, posiadacz stopnia mistrzowskiego 2 dan w karate kyokushin, trener ASW Jonkowo. Z kolei wykłady z młodzieżą gimnazjalną na temat problematyki dopalaczy poprowadzi Radosław Gruss - Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

II edycja akcji "Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport" swoim zasięgiem obejmie blisko 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez aktywność sportową z jednoczesną profilaktyką uświadamiającą zagrożenie jakim są dopalacze. W trakcie zajęć przekazane zostaną uczniom informacje m.in. nt. efektów działania dopalaczy, zagrożeń jakie wiążą się z ich zażywaniem i sprzedażą oraz instytucji udzielających pomocy w powyższym zakresie. Jednocześnie akcja ta ma pokazać młodzieży alternatywę wobec wszelkiego rodzaju używek (alkohol, dopalacze, narkotyki, papierosy), jaką jest sport, na przykładzie wschodniej sztuki walki - karate kyokushin. Każdy uczeń i rodzic otrzyma ulotkę z w/w informacjami.

Akcja "Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport" odbywa się pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie mł. insp. Mieczysława Wójcika oraz Starosty Olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak. Projekt realizowany przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Olsztynie i GOPS Jonkowo.

Inauguracja akcji "Stop dopalaczom. Naszym dopalaczem jest sport." odbędzie się w dniu 19 października (środa) o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie. W jej trakcie karatecy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo wystąpili z pokazem. 

Jeżeli dzięki naszym akcjom i prowadzonym działaniom choć jedna osoba wygra ze swoimi nałogami i słabościami to będą one miały sens i osiągniemy sukces. Zapraszam do śledzenia bieżących wydarzeń klubowych na www.facebook.com oraz na www.aswjonkowo.pl.

Marek Bębenek - 2 Dan
Prezes i trener ASW Jonkowo
tel. kom. 733-613-211
email. marek.bebenek@wp.pl

 

Licznik odwiedzin: 151220